Zabawa to poważna sprawa... - Bydgoszcz Style

Zabawa to poważna sprawa…

IKEA Bydgoszcz rozpoczyna kolejną zbiórkę zabawek dla Pogotowia Ratunkowego podczas nowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”.

IKEA rozpoczęła nową kampanię społeczną „Zabawa to poważna sprawa”, która koncentruje się na promowaniu i zapewnieniu praw dzieci do zabawy i rozwoju. Akcja podkreśla korzyści płynące z zabawy, które wpływają na prawidłowy rozwój dzieci.

Zabawa to poważna sprawa...

Od zakupu każdej zabawki w czasie trwania kampanii do 24 grudnia, IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów realizowanych w najbiedniejszych regionach świata i wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

   W tym świątecznym okresie klienci sklepu IKEA Bydgoszcz mogą przyłączyć się również do zbiórki zabawek i pluszaków dla małych pacjentów z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Zabawa to poważna sprawa...

Akcja ratunkowa, badanie czy sam przewóz karetką jest zawsze dla dzieci sytuacją stresującą, żeby nie powiedzieć traumatyczną – mówi Krzysztof Wiśniewski, ratownik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.- Dzięki maskotce łatwiej jest wykonać u dziecka czynności ratunkowe, które bywają nieprzyjemne i budzą niepokój. Podarowana zabawka pozwala skupić uwagę małego pacjenta na czymś przyjemnym, tak by łatwiej było mu zapomnieć o ewentualnych niemiłych odczuciach. – dodaje.

Zbiórka zabawek organizowana jest w Bydgoszczy po raz drugi.

W ubiegłym roku pogotowie otrzymało 370 sztuk pluszaków podarowanych przez naszych klientów. Każdy zainteresowany darczyńca może przekazać zabawki zakupione w sklepie IKEA, wrzucając je do specjalnie oznaczonego pojemnika ustawionego za linią kas przy wyjściu – mówi Monika Bardyga, Kierownik ds. Relacji z Klientami w IKEA Bydgoszcz.

Dodatkowo sklep IKEA podwoi liczbę przekazanych przez klientów pluszaków na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz spot promocyjny

Materiały prasowe i foto: IKEA

Poprzedni artykuł
Następny artykuł