XIII Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne - Bydgoszcz Style

XIII Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne

W piątek 27 listopada w bydgoskim Hotelu City, odbędzie się kolejna edycja konkursu kulinarnego Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne. Koordynatorem imprezy jest szef kuchni Dariusz Gwiazda, który od lat promuje doskonałą kuchnię na terenie Bydgoszczy i integruje branżę gastronomiczną.

XIII Kujawsko-Pomorskie Potyczki KulinarnePodczas potyczek w hotelowej kuchni Hotelu City odbędzie się konkurs dla kucharzy z całej Polski, którzy pracują na co dzień w lokalach gastronomicznych. W tym roku tematem konkursu będzie mięso wołowe firmy Sokołów przedstawione w formie Black Box. Miłośnicy dobrej kuchni mogą podglądać zmagania 12 kucharzy w godzinach od 9:00 do 16:00. Zwycięzców konkursu wyłoni profesjonalne jury, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie wieczornej gali w dniu imprezy o godzinie 20:00 w Restauracji 3V6.

W trakcie zmagań kucharzy odbędą się również pokazy, degustacje i spotkania z gośćmi specjalnymi wydarzenia. Konkursowi towarzyszyć też będą liczne prezentacje firm z branży gastronomicznej i spożywczej.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie pamięci zmarłego w sierpniu tego roku, Tomasza Górskiego, szefa kuchni Warzelni Piwa w Bydgoszczy oraz twórcy Studia Zupy, który startował w wielu konkursach kulinarnych, w tym Kujawsko- Pomorskich Potyczkach Kulinarnych, które wygrał w 2009 roku.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, który ufundował statuetkę dla zwycięzcy.

XIII Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne. Bydgoszcz, Hotel City, ul. 3 Maja 6, 27 listopada. Wstęp wolny.

Materiały organizatora: www.papaja.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł