WYPRAWKA DLA ŻAKA - Bydgoszcz Style

WYPRAWKA DLA ŻAKA

Dla potrzebujących dzieci początek roku szkolnego jest bardzo krępującym momentem. Każdy uczeń marzy, aby po wakacjach nie tylko pochwalić się wspomnieniami letnich przygód, ale także wyposażeniem tornistra. Niestety nie każdy rodzic może spełnić te małe marzenia. 

Polski Czerwony Krzyż stara się przeciwdziałać temu problemowi i już po raz siedemnasty włącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej p.n.: „Wyprawka dla Żaka„,której celem jest zbiórka artykułów szkolnych i obdarowanie nimi dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych z naszego miasta i województwa. Dodatkowo organizator pragnie również biedne dzieci wyposażyć w obuwie i stroje gimnastyczne, co niewątpliwie wpłynie na wzrost ich zainteresowania uczestnictwem w zajęciach ruchowych.

W ten sposób rok rocznie PCK wyposaża około 1500 biednych dzieci w niezbędne artykuły szkolne typu: zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy, tornistry, itp.

WYPRAWKA DLA ŻAKA

Pomocą w tym roku akcja obejmie dzieci z II i III klas szkół podstawowych oraz dzieci i młodzież niepełnosprawną bez określenia przedziału wiekowego. Będzie też dodatkowa współpraca z czterema ośrodkami szkolno-wychowawczymi na terenie naszego miasta, których wychowankowie otrzymają skompletowane plecaki i zestawy na zajęcia gimnastyczne.

Wyprawka dla Żaka” rozpoczęła się już w maju za pośrednictwem szkolnych Kół PCK, których członkowie włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych wśród swoich rówieśników. Od sierpnia w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego 10 w Bydgoszczy przyjmowane będą dary rzeczowe od indywidualnych ofiarodawców, instytucji, sklepów papierniczych, firm. W tym samym czasie wolontariusze PCK zainaugurują akcję przed sklepem papierniczym „Pelikan” w Bydgoszczy, gdzie zbierać będą przybory szkolne i datki pieniężne od społeczeństwa bydgoskiego.

Pierwsze wręczenie dzieciom plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi odbyło się 25 sierpnia na dziedzińcu PCK w Bydgoszczy. Natomiast w dniach 08 -10 września  kulminacyjnym punktem będzie zbiórka artykułów szkolnych i datków pieniężnych przez wolontariuszy PCK w marketach na terenie miasta.

Podsumowanie akcji wyprawka dla żaka odbędzie się na finałowym koncercie pn.: „Podaruj Dzieciom Serce”, podczas którego będą wręczone dzieciom wyprawki szkolne, a zaproszony w tym roku MICHAŁ SZPAK uświetni całą imprezę charytatywną w bydgoskiej Łuczniczce 12 września. Początek o godzinie 18.00.

Michał Szpak

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych miasta Bydgoszczy i województwa kujawsko pomorskiego. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są na: kupbilecik.pl, bilety.na oraz w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego 10 od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 -15.

Paula Jabłońska
Materiały prasowe PCK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł