T.LOVE. Koncert na 35-lecie zespołu - Bydgoszcz Style

T.LOVE. Koncert na 35-lecie zespołu

Ikona polskiego rock&rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel wraca na deski klubu Estrada stagebar z okrągłym jubileuszem! Już 17 grudnia formacja Muńka Staszczyka świętować będzie wraz z bydgoską publicznością swoje 35-lecie. Nie zabraknie największych przebojów zespołu, jak również utworów z najnowszej płyty „T.Love”, która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku.

35 lat na scenie, 11 albumów studyjnych, spośród których większość zyskało status złotych płyt, niezliczona ilość przebojów bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego rock’n’rolla, a wreszcie bezkonkurencyjna energia sceniczna i rzesze wiernych fanów – tak w skrócie podsumować można karierę legendarnej grupy T.Love, która powstała w 1982 roku w Częstochowie.

T.LOVE. Koncert na 35-lecie zespołu

Ekipa Muńka, oprócz największych hitów, które od ponad trzech dekad zachwycają serca fanów zagra materiał z najnowszego krążka. Nowy album zespołu, bezpretensjonalnie zatytułowany „T.LOVE” ukazał się na rynku 4 listopada 2016. Wersja podstawowa zawiera 14-15 premierowych kompozycji. Wersja specjalna, limitowana, wzbogacona została o dodatkowe piosenki – w tym duet z Johnem Porterem.

Muza, to kompozycje wszystkich członków T.LOVE – tradycyjnie, do tekstów Muńka. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz… Muniek śpiewa o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie zniewolonej terrorem, o uchodźcach, wszystkich naszych fobiach i zagrożeniach… Jest też kawałek „Warszawa Gdańska”, poświęcony pamięci, zmarłego na początku ubiegłego roku, Davida Bowie.

Album – jak mówi Muniekostro buja muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem.

T.LOVE. Koncert na 35-lecie zespołu

Okładkę płyty zaprojektował Rosław Szaybo – człowiek-legenda, twórca klasycznych już dzisiaj okładek, jak choćby tej do debiutanckiego albumu The Clash, czy też będącej dzisiaj prawdziwą ikoną „British Steel” zespołu Judas Priest.

Koncert T.Love poprzedzi występ supportu - Kwartyrnik

Po rosyjsku – kwartirnik. Po ukraińsku – kwartyrnyk. Na potrzeby polskiego słuchacza – Kwartyrnik, a więc połączenie wpływów wschodnich z polskim brzmieniem. Idea ich grania zasadza się na prostych, wywodzących się z kwartyrników, wartościach: szczerość przekazu i grania oraz radość z interakcji z ludźmi. I właśnie w tym duchu powstał ich debiutancki krążek.

T.LOVE  35-lecie zespołu  17.12.2017. Start: 19:00

Estrada stagebar Bydgoszcz, ul. Dworcowa 51 (wejście os strony bulwaru nad Brdą).

Support: Kwartyrnik

Bilety w trzech pulach: 55 / 60 / 65 zł dostępne:

- Cartridge World, ul. Dworcowa 66, godz: 10-18

- Park 17, ul. Chodkiewicza 17, godz 10- 21

- Po Co, ul. Długa 61, godz.: 8- 20

- klub Estrada, w dniach i godzinach otwarcia

- sieć Going – www.going.pl/hwxai

Materiały organizatora

Foto: Robert Baka

Poprzedni artykuł
Następny artykuł