Sylwia Lipka. Wywiad z Bydgoszczy - Bydgoszcz Style

Sylwia Lipka. Wywiad z Bydgoszczy

Sylwia Lipka to młoda piosenkarka, youtuberka oraz prezenterka telewizyjna Disney Channel Polska. Jest artystką My Music i występuje w projekcie Young Stars, który jest najpopularniejszym projektem promującym muzykę nastolatków w Polsce. Wokalistka na koncertach promuje swój najnowszy album „Na Fali”. Odwiedziła także Bydgoszcz. Było spotkanie z fanami, support Bartka Kaszuby i przede wszystkim świetny koncert z chóralnymi śpiewami fanek
Naszej młodzieżowej redakcji udało się po koncercie przeprowadzić wywiad z Sylwią.

Sylwia Lipka. Wywiad z Bydgoszczy

- Kto był Twoim pierwszym wzorem do naśladowania?

SylwiaWiecie co, wszyscy aktorzy, którzy grali przede wszystkim w Disney Channel. Aktorzy z ,,High School Musical”, to Gabriella Montez i Troy Bolton. Zawsze jak patrzyłam na nich oraz aktorów z ,,Camp Rocka” mówiłam sobie, o ja chcę być taka jak oni. To było takie moje wielkie, młodzieńcze marzenie. (śmiech).

- A kto jest w takim razie Twoim obecnym idolem?

Sylwia - Jeśli chodzi o moją muzykę i stylizacje, to przede wszystkim czerpię dużo inspiracji z Zary Larsson, piosenkarki, która ma niesamowity głos. Jest młodsza ode mnie, ale jest naprawdę świetna.

- Opowiedz, jak zaczęła się Twoja muzyczna przygoda?

Sylwia - Kiedy miałam 6 lat, to rodzice zapisali mnie na zajęcia do teatru muzycznego. Wtedy pokazali mi, że jest taka możliwość, że ja też mogę śpiewać, że mogę być na scenie. No i w wieku chyba 10 lat już byłam w tej przygodzie scenicznej zakochana.

- Dobrze pamiętamy, że prowadziłaś program ,,I love Violetta”. Jak wspominasz ten czas?

Sylwia - To była naprawdę świetna przygoda. Jeśli miałabym podjąć decyzję o powrocie do programu, to na pewno bym to zrobiła. Te godziny spędzone na planie filmowym, to przede wszystkim dużo doświadczenia, ale i dobrej zabawy. Dlatego cieszę się, że ludzi, których poznałam wtedy znam do dzisiaj i mamy ze sobą kontakt.

- Jesteś gwiazdą Young Stars. Jak oceniasz ten projekt muzyczny, czym on jest dla ciebie?

Sylwia - (śmiech). Young Stars, tu zarówno nasz menadżer jak i inni artyści, którzy są w tym projekcie są po prostu tak naprawdę jedną wielką rodziną. I nawet jeśli czasem się o coś pokłócimy, zaraz szybko sobie wszystko wyjaśniamy i się godzimy (śmiech). Dlatego jeśli, ktoś próbuje mówić źle o kimś z nas, to musi liczyć się z tym, że my jesteśmy w stanie wskoczyć za sobą w ogień i będziemy się bronić mur w mur, Bo jesteśmy dla siebie, jak rodzina.

Sylwia Lipka. Wywiad z Bydgoszczy

- Jak się czujesz podczas spotkań z fanami? Takimi jak na przykład dziś w Bydgoszczy, których było naprawdę sporo…

Sylwia - Wiecie co, czuję ogromne szczęście, bo ci ludzie słuchają mojej muzyki, przychodzą na moje koncerty, żeby zobaczyć mnie. To dla mnie niesamowite, bo tak naprawdę to dwa lata temu było dla mnie jeszcze tylko marzeniem. Właśnie wtedy, kiedy to zaczęła się moja muzyczna przygoda z My Music, to te marzenia zaczęły się spełniać, dlatego teraz to jest moja tak naprawdę można powiedzieć codzienność (śmiech).

- Właśnie, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele nastolatek bierze z Ciebie przykład, podziwia Cię i tak naprawdę jesteś ich idolką?

Sylwia - No tak... Zdaję sobie z tego czasem sprawę, jak tak sobie o tym pomyślę. To takie, o kurczę (śmiech). Ale jestem szczęśliwa, że to mnie wybrali na kogoś z kogo mogą brać przykład. I mam nadzieję, że mogę im pokazywać to jak najlepiej.

Sylwia Lipka. Wywiad z Bydgoszczy

- Nie jest sekretem, że Ty i Bartek Kaszuba, który także wystąpił w naszym mieście jesteście rodziną. Jak układa się wasza współpraca?

Sylwia - Ja i Bartek zawsze się dobrze dogadywaliśmy! Zarówno odkąd był małym brzdącem i pierwszy raz go miałam na rękach, kiedy się tylko urodził. To jest po prostu rodzina Young Stars, rodzina z krwi i kości. Wiadomo, zawsze i wszędzie będę go wspierać maksymalnie. Naprawdę cieszę się, że jest ze mną w tym projekcie. Trzymam kciuki za niego i mam nadzieję, że za rok nie będzie już tylko support’em na moich koncertach, ale będzie też miał własną trasę koncertową. Tego mu szczerze życzę z całego serca.

- Czym się inspirowałaś pisząc piosenki do płyty „Fala/Wave”?

Sylwia - Przede wszystkim oczywiście sytuacjami z mojego życia, które w jakiś sposób mnie natchnęły. Ale tak naprawdę płyta ,,Fala/Wave” nie jest tylko wyłącznie o mnie, są tam też historie moich znajomych. Jedną piosenkę napisał mój znajomy, inną z kolei zainspirowana zostałam wyjątkowym listem, który dostałam od fana, jeszcze z poprzedniej trasy koncertowej.

- Dlaczego płyta jest dwujęzyczna w wersji polskiej i angielskiej?

Sylwia - Chciałam spróbować czegoś nowego. Poza tym docierały do mnie wiadomości od osób, które oglądały mój program ,,I love Violetta” w innych krajach, to jest: Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Węgry chyba też. To waśnie od nich dostawałam sporo informacji i moich piosenkach z poprzedniej płyty „Szklany sen”, że muzyka im się podoba, ale niestety nie rozumieją za bardzo o czym śpiewam. Wiadomo, teksty są w naszym ojczystym języku. Doszłam do wniosku, że warto dla tych fanów nagrać angielskie wersje utworów i dlatego teraz, przy drugiej płycie powstała wersja „Wave”. 

- Czy odczuwasz, że Twoja kariera nabiera mocy i stajesz się coraz bardziej znana i sławna?

Sylwia - Wiecie co… Staram się przynajmniej aż tak bardzo nie odczuwać, bo każdy fan, który do mnie podchodzi, z którym rozmawiam zawsze był dla mnie tak samo niesamowity i nie jest ważne to ile ich mam tylko to, że w ogóle ich mam i są ze mną. I to jest tak naprawdę dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że każdy z nich należy do tej rodziny ananasowej. Oczywiście to ogromne szczęście i radość, że jest ich coraz więcej.

- Jak ci się podobało dzisiaj na koncercie w Bydgoszczy?

Sylwia - Bardzo, bardzo mi się podobało. Jestem szczęśliwa, ale też bardzo zmęczona, więc prawdopodobnie całą drogę powrotną będę po prostu spać (śmiech)

Rozmawiały: Patrycja & Izabela Langner

Foto: My Music

SOCIAL MEDIA:

Facebook: www.facebook.com/sylwia.lipka.music

Grupa: Ananasy Sylwii

Instagram: www.instagram.com/sylwialipka_music

Snapchat: sylwialipka

Musical.ly @sylwialipka

YouTube: https://www.youtube.com/user/SitQa

Young Stars w każdą niedzielę na 4FUN.TV o godzinie 19:00.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł