Rozśpiewane Dzień Dobry - Bydgoszcz Style

Rozśpiewane Dzień Dobry

Centrum Dziecka i Rodzica zaprasza na zajęcia umuzykalniające dla dzieci od pierwszych chwil narodzin a nawet te mieszkające w brzuszku mamy. Gwarantowane uśmiech, dobra zabawa i bagaż muzycznych doświadczeń, które zabierzecie ze sobą już na zawsze. Najbliższe spotkanie 24 kwietnia.

Rozśpiewane Dzień Dobry to zajęcia oparte o Teorię Uczenia Muzyki E.E. Gordona. Koncepcja ta zakłada, że środowisko muzyczne powinno być jak najbardziej tożsame ze wzrostem i rozwojem dziecka. Muzyka stanowić ma tło, przy którym dziecko rozwija swoje kompetencje muzyczne, ale i nie tylko. Ważną rolę odgrywa tu sekwencyjność wprowadzania kolejnych etapów, ale przede wszystkim kontakt z muzyką ma być doskonałą zabawą. Podczas zajęć ważne jest aby podążać za dzieckiem i wplatać muzykę w jego aktualną aktywność. Oszczędność słów, różnorodność tonalna i rytmiczna to klucz do świata wyobraźni muzycznej, zwłaszcza tego najmłodszego odbiorcy. To świetny czas na nieco inny niż zawsze kontakt z dzieckiem, a przy tym doskonała edukacja muzyczna.

Rozśpiewane Dzień Dobry

Zajęcia poprowadzi Joanna Biały – absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierunek pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i nauczanie muzyki. Ukończyła też oligofrenopedagogikę i wczesne wspomaganie dziecka. W ramach swojej kariery zawodowej korzystała z wielu kursów oraz warsztatów związanych z edukacją małego dziecka. Wakacje często spędza jako wychowawca kolonijny, lub kierownik kolonii. Na co dzień pracuje jako nauczyciel i terapeuta pedagogiczny. Z powodzeniem prowadziła zajęcia umuzykalniające w oparciu o koncepcję E.E. Gordona, zarówno w ramach zajęć dodatkowych jak i wplecionych w harmonogram pracy przedszkola. Lubi pracę z najmłodszymi dziećmi i chętnie poddaje się ich aktywnością. Aktualnie pracuje w Przedszkolu Motylek. Praca ta stanowi wyzwanie ale także możliwość do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. W domu czas i energię poświęca Stasiowi, który pod bacznym okiem mamy poznaje świat.

Rozśpiewane Dzień Dobry

Rozśpiewane Dzień Dobry
Zajęcia odbywać się będą w każdy
wtorek o godzinie 10:30 i w czwartek o godzinie 17:00. Dostępnych jest 10 terminów w dniach od 24 kwietnia do 31 maja.

Centrum Dziecka i Rodzica, Bydgoszcz Al. Planu 6-letniego 38.

Zapisy na maila: kontakt.dziendobry@gmail.com – w tytule Gordonki, dzień zajęć i dane dziecka

foto3_1

Koszt: 28 zł – zajęcia jednorazowe – płatność tylko przelewem na konto
64 1140 2004 0000 3802 7751 9117 Centrum Dziecka i Rodzica w tytule przelewu należy wpisać tak, jak w e-mailu zgłoszeniowym.

100 zł – karnet na 4 zajęcia – płatność przelewem lub na miejscu w dniu zajęć.
Zniżka dla rodzeństwa: drugie dziecko 50 %taniej

Więcej informacji na:

Rozśpiewane Dzień Dobry

Materiały organizatora

Opracowanie: Paula Jabłońska

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł