Bydgoski Rower Aglomeracyjny - rowerem przez miasto - Bydgoszcz Style

Bydgoski Rower Aglomeracyjny – rowerem przez miasto

Gratka dla miłośników dwóch kółek! 1 marca 2017 Bydgoski Rower Aglomeracyjny powrócił na ulice Bydgoszczy. W naszym mieście działa 37 stacji, w których do dyspozycji mieszkańców jest blisko 400 jednośladów.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny - rowerem przez miasto

Systemy bezobsługowych wypożyczalni rowerów publicznych są coraz popularniejszym elementem transportu miejskiego. Systemy takie funkcjonują już z powodzeniem w wielu miastach Europy, w tym także w kilku miastach Polski. Komunikacja rowerowa jest jedną z najbardziej pożądanych form transportu w miejskiej zabudowie – nie powoduje korków, hałasu, zajmuje mało przestrzeni oraz nie zanieczyszcza powietrza, tym samym rozwiązuje wiele problemów związanych z transportem w mieście.

Duże znaczenie w propagowaniu komunikacji rowerowej mają również aspekty zdrowotne i rekreacja.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny to możliwość wypożyczenia i zwrotu roweru przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Stacje powstały we wcześniej wytypowanych i uzgodnionych z przedstawicielami środowisk rowerowych lokalizacjach. Są to miejsca mocno uczęszczane przez mieszkańców oraz objęte monitoringiem miejskim. Aby wypożyczyć rower wystarczy zarejestrować się na stronie operatora systemu, zaakceptować regulamin i wpłacić 10 zł (opłata jednorazowa, bezzwrotna). Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru jest darmowe, kolejne 40 minut za złotówkę.

Informacje jak korzystać z systemu [wykaz stacji, opłaty, regulamin] dostępne są na stronie: www.bra.org.pl.   

Materiały: bydgoszcz.pl, BRA 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł