Dary prosto z natury... - Bydgoszcz Style

Dary prosto z natury…

Od zarania dziejów żyjemy wokół niej. Zabiegani, zalatani, w natłoku pracy i problemów tych mniej i bardziej ważnych zapominamy o tym, co było, jest i musi być byśmy byli zdrowi. Natura. To o nią się rozchodzi. W czasach, kiedy nie można było iść do lekarza po receptę a następnie wykupić leków w aptece używano tego co dała matka natura. Jej dary stosowane były i są w najróżniejszych schorzeniach i pozwalają zachować zdrowie. Oto kilka z nich.
Dary prosto z natury

Ostropest plamisty- jest to europejska roślina, wyglądem przypominająca oset. Dary prosto z naturyRoślina ta jest stosowana w medycynie a skuteczność swoją zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które nazywa się łącznie sylimaryną. Dojrzałe nasiona ostropestu zawierają jej od 4 do 6%. Działanie ostropestu polega na podniesieniu (nawet o 50%) poziomu glutationu w organizmie,który go odtruwa. Glutation będąc silniejszym przeciwutleniaczem (mocniejszym niż witamina C i E) przeciwdziała  uszkodzeniu i marskości wątroby przez wolne rodniki, wspomaga regenerację czyli wymianę jej uszkodzonych komórek na nowe oraz łagodzi objawy wielu schorzeń tego narządu tj. infekcje wirusowe (żółtaczka zakaźna). Wskazaniami do jego stosowania są: stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby (tj. długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia, zatrucia grzybami), zaburzenia czynności wątroby na skutek złej diety lub też na tle cukrzycowym, wspomagająco przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C, zapaleniu dróg żółciowych, endometriozie oraz profilaktycznie i leczniczo przy kamicy żółciowej.

Dary prosto z naturyNagietek - niepozorny kwiatek o silnym działaniu leczniczym. Wzmacnia on bardzo odporność ponieważ ma zdolność wiązania toksycznych związków przemiany materii, a więc jednym słowem hamuje on rozwój nowotworów. Pomocny jest on również w okresie rekonwalescencji po usunięciu nowotworów. Nagietek w postaci naparu spożywać powinno się przy schorzeniach układu pokarmowego, schorzeniach wątroby, żółtaczce zakaźnej, przy zakażeniach gronkowcem złocistym, paratyfusem, paciorkowcami i grzybicą.

Dary prosto z naturyZioła szwedzkie - jest to preparat, który w swym składzie zawiera mieszankę wielu ziół (tj. arcydzięgiel, mirra, zielony owoc orzecha włoskiego, korzenie mniszka, goryczki i ostryżu plamistego) i wiele innych. Ich działanie polega na poprawie procesu trawienia, pomaganiu w leczeniu stanów zapalnych gardła, zębów, bólach miesiączkowych, zaburzeniach miesiączkowania. Okłady pomagają w usuwaniu blizn, krost, wyprysków, opryszczki, blizn po ospie. Miejsca odmrożone i poparzone okładane wyciągiem ziół szwedzkich goją się znacznie szybciej. Spożycie ok 2 łyżek nalewki ziół szwedzkich pomaga szybko wytrzeźwieć (leczy nieprzyjemne dolegliwości tj. kac).

Dary prosto z naturyCzystek - jego napar działa przede wszystkim przeciwwirusowo. Polecany jest przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu- polecany w szczególności palaczom, ponieważ bardzo łatwo wiąże kadm. Przynosi ulgę osobom cierpiącym na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, powtarzające się infekcje zatok, grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori oraz przy innych wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych chorobach. Czystek ma wiele bardzo pożytecznych działań, np. działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm, gdyż ma zdolność wyłapywania wolnych rodników i obniża poziom kolagenazy ( enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu). Jest świetny także dla zwierząt w ochronie przed pchłami i kleszczami.

Dary prosto z naturyKrwawnik - działa przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriostatycznie. Pobudza też czynności wydzielnicze przewodu pokarmowego, wzmaga wydzielanie soków trawiennych i żółci. Stosuje się go głównie w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych objawiających się brakiem apetytu, wzdęciami, kurczami jelit, niestrawnością oraz w chorobie wrzodowej. Zewnętrznie krwawnik stosuje się do łagodzenia stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, a także na rany, aby przyspieszyć ich gojenie. Herbatka z krwawnika uśmierza ból miesiączkowy oraz zmniejsza obfitość krwawienia. Polecana także w czasie rekonwalescencji po urazach, gdzie miało miejsce krwawienie.

Sól himalajska - jest najzdrowszą i najczystszą sola ziemi. Powstała przez wysuszenie mórz miliony lat temu. Właśnie dlatego jest ona najczystsza. Powstała na długo przed jakąkolwiek działalnością człowieka, w miejscu, gdzie działało na nią bardzo duże ciśnienie(stąd jej krystaliczna forma). W soli tej pierwiastki i mikroelementy są w tak drobnych formach, że organizm wchłania je bez problemu. Używana jest w celach nie tylko spożywczych ale także kosmetycznych, zdrowotnych, odmładzających i nawilżających.

Autor: A.M.

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł