Plażowe atrakcje – co czeka na turystów w sezonie - Bydgoszcz Style

Plażowe atrakcje – co czeka na turystów w sezonie

Wakacje nad polskim morzem nie muszą ograniczać się tylko i wyłącznie do leżenia plackiem na ‎plaży i opalania się, a także chłodzenia się w słonej wodzie.
Plażowe atrakcje – co czeka na turystów w sezonie
Obecnie coraz więcej plaż gwarantuje ‎sporo atrakcji, które potrafią umilić czas zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Co czeka ‎turystów w sezonie i na co na pewno powinni zwrócić oni swoją uwagę? Przyjrzyjmy się liście ‎najbardziej popularnych atrakcji plażowych

 

‎1. Zjeżdżalnie

Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku osób dorosłych, które chciałyby poczuć się ‎przynajmniej o kilka lat młodziej, jak i dzieci spragnionych bardziej ekstremalnych doznań. Wiele ‎plaż oferuje zjeżdżalnie charakteryzujące się rozmaitymi rozmiarami, w związku z czym znalezienie ‎takiej, która idealnie będzie pasować do wczasowiczów o określonym wzroście, nie powinno ‎stanowić najmniejszego problemu. Z reguły płaci się za jeden zjazd, a ceny nie są wysokie – ‎wynoszą zaledwie kilka złotych.

 

‎2. Kule wodne

Super atrakcja dla osób, które są spragnione niecodziennych atrakcji. Kule wodne charakteryzują ‎się dość sporymi rozmiarami, dzięki czemu przebywanie w nich wbrew pozorom bywa całkiem ‎komfortowe. Wynajęcie kuli liczy się w minutach. Dziesięć minut jej wykorzystywania to koszt ‎około piętnastu złotych, chociaż, jak w każdym przypadku, wszystko zależy od sezonu i konkretnej ‎plaży.

 

‎3. Jachty i motorówki

Opcja dla osób, które posiadają odrobinę więcej oszczędności. Wynajem jachtu i motorówki daje ‎możliwość cieszenia się wakacjami nad wodą w jeden z najbardziej ekskluzywnych sposobów. ‎Prędkość motorówek może wynosić nawet 200 kilometrów na godzinę. Czyż nie brzmi to ‎zachęcająco?

 

‎4. Siatkówka plażowa

Idealna propozycja dla miłośników sportu. Nie trzeba nawet posiadać własnego zespołu. Wśród ‎wszystkich plażowiczów na pewno znajdzie się sporo osób zainteresowanych tego rodzaju formą ‎aktywnego odpoczynku.

 

‎5. Plażowe restauracje

Pozwalają pozbyć się głodu i ugasić pragnienie, lecz nie tylko. Coraz więcej restauracji otwieranych ‎przy plażach dba o to, aby zagwarantować swoim gościom możliwie jak najlepsze warunki. Właśnie ‎z tego względu ich właściciele dokładają wszelkich starań, aby oferować przepyszne jedzenie, ‎urozmaicać wystrój poszczególnych pomieszczeń i sprawiać, że restauracja może być jednym z ‎najbardziej atrakcyjnych miejsc (poza miejscem zakwaterowania – hotelami, kwaterami prywatnymi, polem namiotowym czy domkami letniskowym), w obrębie których przynajmniej na chwilę można schować się ‎przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Karolina Bednarek – miłośniczka polskiego morza/albercik.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł