O tym jak poprawnie zakładać biustonosz - część 2 - Bydgoszcz Style

O tym jak poprawnie zakładać biustonosz – część 2

Prezentujemy kolejny cykl cennych porad Basi Wiśniewskiej barafitterki  i właścicielki Butiku Bardotka Bydgoszcz. Drogie panie, fachowo dobieramy biustonosz.

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?
Obwód pod biustem jest bardzo ważnym elementem, ponieważ na nim opiera się 80% ciężaru piersi. Biustonosz musi być zapięty na najluźniejszą haftkę, oraz powinien ciasno opinać obwód. Jeśli miedzy stanik, a ciało wsuniesz całą dłoń oznacza to, że jest stanowczo za szeroki, a powinno zostać miejsce maksymalnie na dwa palce. Należy też pamiętać, że obwód nie może utrudniać oddychania.
Natomiast, aby dobrze dopasować sobie miseczkę należy zwrócić uwagę na to, by fiszbina obejmowała całą pierś. Koniec fiszbiny musi celować w środek pachy, a między piersiami fiszbiny muszą przylegać do mostku.

Uwaga!
– gdy fiszbina wbija się w pierś – oznacza to, że miska jest za mała,
– gdy piersi „wylewają się” bokiem lub górą, to również oznacza , że miska jest za mała
Ramiączka powinny tylko lekko podtrzymywać biust, muszą być napięte, ale nie mogą wbijać się w ciało. One tylko w 20% podtrzymują biust.

Jak zmierzyć obwód pod biustem?
Centymetrem krawieckim należy ciasno wymierzyć się tuż pod biustem (najlepiej robić to na wydechu). Miarka wykaże nam wynik np. 79 cm, od tej liczby odejmujemy 5 cm, otrzymujemy 74 cm i wynik ten zaokrąglamy jeszcze w dół do najbliższego rozmiaru. Twój faktyczny rozmiar pod biustem to 70 cm.

Jak zmierzyć obwód biustu?
Aby dokładnie zmierzyć obwód w biuście musimy zgiąć się w pół i miarką krawiecką zmierzyć luźno obwód w jego najszerszym miejscu (na wysokości brodawek). Miarka wykaże nam np. 96 cm.

Teraz należy posłużyć się prezentowaną tabelą rozmiarów.

O tym jak poprawnie zakładać biustonosz - część 2
Trzeba pamiętać, że tabela jest punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru biustonosz. Należy zwrócić uwagę na to, że mamy wiele modeli staników i co za tym idzie różnie będą wypadały rozmiary. Producenci szyją różne fasony biustonoszy i nie zawsze jeden rozmiar u jednego producenta odpowiada temu samemu rozmiarowi u innego. Warto mierzyć staniki, aby poznać swój rzeczywisty rozmiar. I tutaj pomoc ekspedientki jest nieoceniona. Warto jej zaufać.

Barbara Wiśniewska Butik Bardotka Bydgoszcz
www.butikbardotka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł