O tym jak moda wciąż do nas wraca - Bydgoszcz Style

O tym jak moda wciąż do nas wraca

Nieustannie i każdego praktycznie dnia jesteśmy atakowani przez oferty nowych sklepów z ubraniami. Różne marki prześcigają się w tym, by zdobyć klienta i zauroczyć coraz to bardziej „objechanymi” krojami. Jednak wielu z nas wraca chętnie do tego co było kiedyś.

O tym jak moda wciąż do nas wracaMimo, że wspomniane marki i sklepy oferują nam swoje fikuśne i coraz to bardziej dziwaczne kroje my coraz częściej i chętniej zaglądamy do szafy naszych mam, a i nawet czasem babci. Moda po raz kolejny zatacza koło i to co kiedyś było modne dziś znowu wchodzi na tzw. „salony”. Owszem takie ubrania jak spodnie jeansowe zawsze są w modzie i tak już chyba pozostanie jednak coraz częściej ponownie możemy spotkać osoby w kurtce jeansowej, czy białych adidasach. Wracają kolorowe kapelusze, ubrania w kropy, czy kwiaty rodem z czasów hipisów.

Zadziwiające jest też to, że po te kroje i ubrania nie sięgają tylko osoby starsze, czy te które pamiętają lata 60–te i 70-te, ale coraz częściej i nierzadko bardzo chętnie w tych ubraniach pragną chodzić osoby młode, które nie mogą pamiętać tamtych czasów. Zafascynowane nierzadko są tylko stylem muzyki, która w owych czasach królowała, ale i w ubraniach, ciuchach, które bardzo wyraziście wyrażały osobowość, poglądy, pasje i miłość do danej subkultury i trendu

Dzisiaj także ludzie młodzi, ale nie tylko młodzi pragną być na przekór. Bombardowani wszelakimi ubraniami tworzonymi przez duże firmy, gdzieś tam w głębi siebie pragną powrotu do tego, co było kiedyś. Do czegoś szczerego, choć prostego. Warto, więc nie tylko korzystać z szafek mam i babci, ale z wciąż jednak popularnej pani krawcowej, która to z dowolnie wybranej przez nas tkaniny uszyje ubranie, które z pewnością zaspokoi nasze gusta. Będziemy mogli dzięki temu chodzić i ubierać się w ubrania oryginalne, nietuzinkowe i na pewno niebanalne.

Ceny w sklepach z tkaninami naprawdę nie są straszne, a i sama usługa uszycia naszego wymarzonego ciuszka, jeśli dobrze się poszuka i przejrzy oferty nie musi być droga. Wciąż istnieje szereg sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, gdzie możemy w spokoju wybrać odpowiednią do siebie tkaninę i materiał, która nie tylko będzie „cieszyć oko”, ale i w której będziemy się dobrze czuć.

Jedno jest pewne – nie tylko muzyka łączy pokolenia, ale i coraz częściej moda i to jest naprawdę wspaniałe.

Freva/albercik.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł