Nowe miejsce na lato w Bydgoszczy - Bydgoszcz Style

Nowe miejsce na lato w Bydgoszczy

Beczki Garofoli prosto z Włoch, chłodnik z awokado, wyjątkowe wina. Na letniej mapie Bydgoszczy pojawiło się nowe miejsce – ogródek sklepu i restauracji Kondrat Wina Wybrane.

KWW_Bydgoszcz_ogrodek_2_1

Ogródek przy sklepie Kondrat Wina Wybrane spełnia wymagania zarówno amatorów dobrych etykiet, jak i osób stawiających pierwsze kroki w „wielkim świecie win”. Jego wyróżnikiem jest wystrój. Projektanci postarali się, żeby wnętrze przypominało miejsca pochodzenia sprzedawanych tu specjałów.

- Stało się to możliwe dzięki klimatycznemu oświetleniu i oryginalnym dodatkom, na przykład okazałym beczkom Garofoli, które są prezentem od producenta najstarszego i najbardziej nagradzanego producenta we włoskiej Marche. Specjalnością Garofoli są wina białe, z lokalnej odmiany verdicchio. Świat pokochał ten smak. W bydgoskim sklepie Kondrat Wina Wybrane goście przekonają się dlaczego – mówi Łukasz Panfil, właściciel sklepu.

if
Bywalcy letniego ogródka spróbują również wielu innych win, które zostały wybrane podczas winnych podróży Marka Kondrata – zarówno etykiet znanych producentów, jak i małych rodzinnych winnic, między innymi z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, RPA, Izraela czy Chile. Tradycyjnie już mieszkańcy Bydgoszczy mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi, która udzieli wsparcia w odnalezieniu własnego gustu i w rozpoznaniu wina odpowiedniego do danej okazji. W ogródku nie zabraknie również dobrego jedzenia, z którego słynie miejsce. Co pojawi się w menu?

- Goście mają do wyboru dwie zupy – hiszpańską gazpacho i chłodnik z awokado. Na pewno warto będzie spróbować falafel, czyli smażone kotleciki z przyprawionej ciecierzycy, które zostaną podane z dwoma sosami: jogurtowo-curry oraz pikantnym na bazie pomidorów – mówi Jacek Puzinowski, szef kuchni Kondrat Wina Wybrane Bydgoszcz. – Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będzie humus, czyli popularna na Bliskim Wschodzie pasta z ciecierzycy, czosnku i sezamu – dodaje.

Bydgoski sklep prowadzi Łukasz Panfil. W kuchni wsparcie zapewnia Jacek Puzinowski, znany bydgoski restaurator.

Letni ogródek przy sklepie Kondrat Wina Wybrane,
Bydgoszcz, ul. Cieszkowskiego 14/1.

Więcej info:

baner_1

Materiał: PR EXPERT
Foto: Kondrat Wina Wybrane Bydgoszcz

Poprzedni artykuł
Następny artykuł