Muszla Fest 2017 – tego jeszcze nie grali...

Muszla Fest 2017 – tego jeszcze nie grali…

W tym roku bydgoska Muszla Fest świętować będzie swój mały jubileusz. W drugiej połowie sierpnia festiwal zagra po raz piętnasty! Na tę okoliczność organizatorzy mają dla Was headlinera, którego koncertu długo nie zapomnicie.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i tym razem Muszla Fest odbędzie się na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Formuła się nie zmienia – dwa dni grania ostrej, gitarowej muzyki. W tym roku te dwa dni przypadną na 18 i 19 sierpnia. I choć organizatorzy kończą kompletowanie pełnego line-upu (zagra 18 kapel), który – ich zdaniem – zaspokoi wasz rockowy głód. Już dziś możemy Wam przedstawić niewątpliwą gwiazdę tegorocznej edycji. Panie i Panowie, specjalnie dla Was, z serca kalifornijskiego Hrabstwa Orange do Bydgoszczy przyjedzie formacja IGNITE!

Muszla Fest 2017 – tego jeszcze nie grali...

Tym, którzy nie znają twórczości Zoli Teglasa i spółki wyjaśniamy: Ignite jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli melodyjnego hardcore’a na świecie. Swój muzyczny ogródek konsekwentnie uprawiają od 24 lat, nie oglądając się na trendy, nie nadrabiając przerysowanym wizerunkiem. Ignite to muzyka w czystej postaci. Nie opiera się na banale, opiera się na prawdzie, wykraczającej poza utarte, koncertowe szlaki. Dość powiedzieć, że filozofia Kalifornijczyków, jest jak najbardziej zbieżna z filozofią Muszla Fest. Ignite wspiera organizacje pozarządowe dbające o naszą planetę i równe prawa ludzi ją zamieszkujących. Ale przede wszystkim Ignite koncertuje! Dużo, często i intensywnie, wciąż wytyczając nowe ścieżki na swej hardcore’owej drodze. A mają, dla kogo je wytyczać, bowiem przez te dwie dekady grania dorobili się przeszło 40 oficjalnych fanklubów na całym świecie. Ich tegoroczny koncert nie będzie bynajmniej pierwszym występem w Bydgoszczy, ale na pewno pierwszym na taką skalę – w plenerze, dla dużej, festiwalowej publiczności. A trzeba przyznać, że panowie świetnie odnajdują się w takich okolicznościach – było, nie było – przyrody. Ekipa z Orange County gra liczne koncerty charytatywne oraz przeznacza część zysków ze sprzedaży winyli i płyt cd na rzecz ochrony środowiska, pokroju Lekarzy Bez Granic, Habitat For Humanity, Sea Shepherd Conservation Society, Pelican Rescue Team, czy wreszcie Earth First.

Każdy przekazany przez nas „grosz” trafia bezpośrednio do ludzi walczących o naszą planetę na lądzie i morzu, a nie do prezesów tych organizacji – zapewnia wokalista, Zoli Teglas.

A jaka jest muzyka Ignite? Chwytliwa, świetnie napisana i na tyle ponadczasowa, by przesiąkł nią twój mózg, twoją krew, twoje serce… Ich numery po prostu zostają z Tobą i w Tobie na zawsze.

W dzisiejszych czasach, przepełnionych muzykami rockowymi uśmiechającymi się do Ciebie z co drugiej okładki i półki z płytami, pozostanie przy własnych wartościach i niezmienne „robienie swojego” jest jedynym sposobem na bycie naprawdę zapamiętanym, na przetrwanie w tej muzycznej dżungli. Ignite osiągnęło mistrzostwo w tworzeniu niezapomnianych melodii, nie poświęcając jednocześnie swej intensywności, agresji i serca, nie poświęcając swej autentyczności.

Organizatorzy nie ukrywają, że ten koncert jest pewnym zwieńczeniem 15 lat żmudnej pracy i że dla Was słuchaczy – będzie idealnym podkreśleniem 15-letniej historii Muszla Fest.

Już dziś wiemy, że prócz nich, podczas tegorocznej edycji zobaczycie i usłyszycie również kolejną legendę, tym razem prosto z Londynu, czyli punkowych rebeliantów z formacji Conflict, niemieckich hard core’owców z Risk It Polskiego wsparcia udzielą im KAT & Roman Kostrzewski, Ga-Ga Zielone Żabki, NoNe, Harusha oraz zwycięzcy zeszłorocznego konkursu, czyli bydgoszczanie z The Shistorms.

17 czerwca w konkursie Muszla Fest zagrają: Jackalope Hunting Seasio /Warszawa/, Bantha Rider /Warszawa/, Lowtide /Świecie/, Rottin’ Green /Susz/.

Ruszyła sprzedaż karnetów na Ticketpro. Tylko w maju karnet na 2 dni za 49 zł.

Informacji o kolejnych składach i biletach wypatrujcie na festiwalowych kanałach…

baner-page_1

Warto posłuchać Ignite:

PRZYDATNE LINKI:

Paula Jabłońska
Materiały organizatora
Foto: Joe Foster

Poprzedni artykuł
Następny artykuł