Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy! - Bydgoszcz Style

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

Squash dotarł do naszego miasta blisko 5 lat temu. Wtedy to powstał pierwszy klub z pięcioma profesjonalnymi kortami, który do teraz istnieje przy ul. Portowej 1.

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

Ponadto powstał kolejny klub z trzema kortami w Galerii Handlowej Miedzyń przy ul. Nakielskiej 86. Od tego czasu setki bydgoszczan przyszło i sprawdziło, o co chodzi w tym sporcie – dokładnie o zdrowy sposób na spędzanie czasu. Według magazynu ”Forbes” squash to najzdrowszy sport na świecie. Wysiłek fizyczny, który podczas godzinnego meczu squasha gwarantuje spalenie nawet do 1 000 kalorii. To oczywiście także współzawodnictwo, a także mentalny relaks. Nasuwa się tutaj pytanie, czy jeden sport może dać nam to wszystko? Tak!.

Squash to nie wszystko. W klubie przy ul. Portowej 1 można zagrać w badmintona do dyspozycji pozostają 3 korty oraz w tenisa stołowego, gdzie mieszczą się dwa stoły. A po wysiłku fizycznym i rywalizacji można wybrać się do sauny suche lub infrared.

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

.Zasad gry w badmintona i tenisa stołowego bydgoszczanom nie musimy przypomina za to kilka słów na temat squasha. Gra polega na odbijaniu na zmianę przez dwóch zawodników piłki o ścianę rakietami podobnymi, lecz mniejszymi niż do tenisa ziemnego. „Klatka” do squasha to jedna przednia najwięszka ściana, dwie mniejsze boczne oraz szyba jako tylnia najmniejsza ściana. Co ciekawe o każdą powierzchnię można zagrać piłką.

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

Łatwość tej dyscypliny pozwala grać od samego początku wejścia na kort przez co szybko znajduje nowych sympatyków! Mimo to w klubach do dyspozycji graczy pozostają trenerzy klubowi do squasha i badmintona. Zajęcia prowadzone są zarówno dla początkujących graczy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, jak i tych doświadczonych i zaawansowanych. 

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

W obu klubach Squash Point jest również miejsce dla dzieci przez odbywające się tam zajęcia z trenerem oraz w okresach wakacyjnych półkolonie. Starsi również mają okazję zdobywać i poprawiać swoją technikę z trenerem. Zajecia dla pań „Ladies Night” odbywają się w każdy piątek przy ul. Portowej 1, a dla panów w poniedzialki i czwartki przy ul. Nakielskiej 86 w oraz w środy na Portowej 1. Uczestnicy mogą też nabyć w klubach firmowe koszulki sportowe.

Jedni trenują dla siebie, a inni by sprawdzić się podczas turniejów, w tym rodzinnych lub zorganizowanej ligi z blisko 50 zawodnikami. Tym samym będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wygrać ciekawe nagrody.

Moda na squasha dotarła do Bydgoszczy!

Przyjdź, zagraj i zakochaj się w tej wspaniałej dyscyplinie, jaką jest squash!

Squash Point Bydgoszcz

ul. Portowa 1

ul. Nakielska 86, Galeria Miedzyń

Materiał prasowy Squash Point

Foto: Łukasz Błaszkowski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł