Michał Szpak z zespołem - Bydgoszcz Style

Michał Szpak z zespołem

Niezwykle utalentowana i charyzmatyczna osobowość, właściciel jednego z najlepszych głosów w Polsce. Zachwyca swoim nieprzeciętnym wokalem i autorskim materiałem muzycznym zawartym na albumie zatytułowanym „Byle Być Sobą”. Michał Szpak z zespołem wystąpi w Bydgoszczy 3 marca.

Ten materiał wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak jego autor, który nie daje się zaszufladkować. Płyta „Byle Być Sobą” zawiera 12 zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatem muzycznym lat 80-tych i 90-tych, a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej. W większości nagrań słyszymy żywe instrumenty – poza tymi typowymi dla muzyki rockowej i pop, na płycie można również usłyszeć skrzypce, altówkę, wiolonczelę czy kontrabas, a dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym Michał buduje niezwykły nastrój.

Michał Szpak z zespołem

Ta niecodzienna mieszanka osadzona została w aktualnej i nowoczesnej stylistyce za sprawą ekipy, która wspólnie z Michałem Szpakiem pracowała nad materiałem. Album został wyprodukowany przez Beat Music, mix i mastering – Coverius Studio, Master & Servant – Hamburg.

Pierwszy singiel promujący album – utwór „Real Hero” – artysta nagrywał w marcu 2015 roku. Kompozytorem jest Jamie Axel, a tekst napisała Olivia Morney. Utwór ten został nagrany również w polskiej wersji językowej, z tekstem autorstwa Aldony Dąbrowskiej. Michał Szpak wykonał go na 52 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015”. Na utwór „Jesteś Bohaterem” zagłosowała największa ilość telewidzów, co zagwarantowało olbrzymi sukces i główną nagrodę.

Drugim singlem jest tytułowy utwór albumu „Byle Być Sobą” – oryginalna mieszanka wokalu i instrumentów akustycznych podparta mocnym beatem. Wrażenie robi mistyczny teledysk do monumentalnego utworu „Such Is Life” oraz Lyric Videodo do piosenki o „eurowizyjnym” charakterze – „Color Of Your Life”.

Ten 27-letni artysta szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Cztery lata temu wydał swoją pierwszą EPkę. W 2013 roku wygrał Festiwal w Zielonej Górze. Od tego czasu dojrzał emocjonalnie i muzycznie. Wszystko, czego dowiedział się o życiu, o ludziach jak i o sobie samym – rzeczy dobre i złe, radość, smutek – znajdują ujście w piosenkach, które znalazły się na jego albumie. „Byle być sobą” to album do bólu szczery i autentyczny. Jest to płyta, która dostarcza słuchaczom wielu emocji, zyskała też przychylność i uznanie wśród krytyków. Michał Szpak zadedykował album najważniejszej kobiecie swojego życia – swojej Mamie.

Ostatnim singlem piosenkarza jest wydana w listopadzie ubiegłego roku „Don’t Poison Your Heart” ballada w rockowym stylu.

Zobacz teledysk „Don’t Poison Your Heart”:

Gościem specjalnym koncertu w Bydgoszczy, będzie Marlena Szpak, utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.

Michał Szpak z zespołem

Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

3.03.2018, godz. 19:00

Bilety w cenie: 125zł / 95zł / 75zł

Miejsca sprzedaży: Impresariat Adria, ul. Piotra Skargi 13, adria-art.pl

Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676.

Materiały organizatora.

Foto: Zosia Zija i Jacek Pióro

Poprzedni artykuł
Następny artykuł