Magnum po raz pierwszy w Polsce i to od razu w Bydgoszczy! - Bydgoszcz Style

Magnum po raz pierwszy w Polsce i to od razu w Bydgoszczy!

Legenda hard rocka z Birmingham. Zespół Magnum zagra na jedynym koncercie w klubie Kuźnia 8 kwietnia. Wprawdzie w Polsce nigdy nie było o zespole szczególnie głośno, niemniej jego muzyka, historia i dokonania mogą budzić uznanie i szacunek.

Magnum po raz pierwszy w Polsce i to od razu w Bydgoszczy!

Magnum, regularnie pojawiające się na zestawieniach Top 40 list przebojów albumów isingli w latach ’80 i ’90, powstało w połowie lat ’70 i wydało swój debiutancki krążek

Kingdom Of Madness‚ w 1978, a następnie ‚Magnum II‚ w 1979 oraz swoją pierwszą płytę koncertową ‚Marauder‚ w 1980. W tym czasie grali trasy koncertowe u boku takich legend, jak Def Leppard, Blue Oyster Cult, czy Judas Priest.

Wydana w 1982 płyta ‚Chase The Dragon‚ była pierwszą, która dostała się na szczytbrytyjskiego Top 20, a po jej wydaniu zespół zaliczył wyprzedaną trasę koncertową po

Wielkiej Brytanii. Kolejne albumy – ‚The Eleventh Hour‚ z 1983, ‚On A Storyteller’s Night‚ z 1985 i ‚Vigilante‚ z 1986 (wyprodukowany przez Rogera Taylora) również zbierały pochlebne opinie, ale dopiero dzięki ‚Wings Of Heaven‚ z 1988 zespół na dobre przebił się do mainstreamu, uzyskując status Złotej Płyty, trafiając na Top 5 albumów w Wielkiej Brytanii i wydając trzy single, które trafiły na Top 30 brytyjskich przebojów – ‚Days Of No Trust’, Start Talkin’ Love’ oraz ‚It Must Have Been Love’.

Kolejna płyta z 1990 – ‚Goodnight To L.A.’ – trafiła do Top 10 albumów w UK, a singiel ‚Rocking Chair’ trafił na Top 40 brytyjskich przebojów. Albumy ‚The Spirit‚ (1990), Sleepwalking‚ (1992) oraz ‚Rock Art‚ (1994), okazały się ostatnimi przed ogłoszeniem przez zespół zakończenia kariery, ukoronowanej albumem koncertowym ‚The Last Dance‚ w 1996.

Magnum powróciło do żywych latem 2001, aby już w lutym 2002 wydać album ‘Breath Of Life’ album, 8 lat po premierze poprzedniej płyty. Kolejny album, ‘Brand New Morningwydany w 2004, pozyskał grupie nowe zastępy fanów i został udokumentowany na DVD Livin’ The Dream’ nagranym w 2005 roku w Wielkiej Brytanii. Albumy ‘Princess Alice andThe Broken Arrow’ (2007) i ‘Into The Valley Of The Moon King‚ (2009) udowodniły, że niczym dobre wino, Magnum im starsze, tym lepsze.

Kolejna płyta, ‘The Visitation’ z 2011 zyskała spore uznanie zarówno fanów, jak i prasy muzycznej. Płyty ‘On The 13th Day’ z 2012 (z okładką autorstwa Rodneya Matthewsa, znanego ze współpracy z Asia czy Nazareth, Eloy) oraz ‚Escape from the Shadow Garden‚ z 2014 ponownie umocniły pozycję zespołów wśród klasyków rockowego grania. Ostatni z albumów promowany był 33-dniową trasą, podczas której grupa odwiedziła Wielką Brytanię, Irlandię i szereg innych krajów w Europie.

Po wydaniu w styczniu 2017 albumu z balladami zatytułowanego “Valley of Tears” zespół rozpoczął pracę nad nowym autorskim materiałem. Premiera albumu „Lost On The Road To Eternity” miała miejsce w styczniu 2018, a album ten promowany będzie koncertami w Europie, w tym po raz pierwszy w Polsce w bydgoskim klubie Kuźnia!

magnum 2_1

Magnum:

Tony Clarkin – gitara

Bob Catley – wokal

Al Barrow – bas

Rick Benton – klawisze

Lee Morris – perkusja

www :http://www.magnumonline.co.uk

Koncert już 8 kwietnia 2018 roku. Start: 19:00.

Klub Kuźnia, Bydoszcz ul. Gdańska 67

Bilety dostępne w puntkach sprzedaży sieci TicketPro i Eventim w cenie:

- 110,00zł./ przedsprzedaż

- 130,00zł./ w dniu koncertu

Materiały organizatora: Art.-Muza Concerts & Productions Agency

Poprzedni artykuł
Następny artykuł