Lady Pank zaprasza na jesienną trasę promującą płytę LP1 - Bydgoszcz Style

Lady Pank zaprasza na jesienną trasę promującą płytę LP1

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank określana jest mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i inne. Lady Pank zagra w Bydgoszczy 13 grudnia.

Lady Pank zaprasza na jesienną trasę promującą płytę LP1

Na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek, czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie. Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

Po 35 latach od premiery historycznego albumu „Lady Pank”, który uzyskał status ‘Złotej Płyty’ dostajemy jego odświeżoną wersję, tzw. remake. Lista nazwisk, które pojawiły się na nagraniach jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem są trzy piosenki, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego premierą: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”.

Trasa koncertowa pod szyldem LP1 obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę, czyli z latami 80-tymi. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów.

Lady Pank zaprasza na jesienną trasę promującą płytę LP1

Lady Pank to zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał 32 płyty (łącznie z koncertami i kompilacjami) i dziesiątki przebojów.

Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk” (z nieco zmienioną pisownią). Skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał. Zawsze jednak w zespole występowali Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz.

LADY PANK

13.12. Bydgoszcz, hala Artego, start: 19:00

Plakat_

Bilety: https://bilety.cojestgrane24.pl/lady_pank_trasa_koncertowa_2018#/lp

oraz ebilet.pl, eventim.pl, koncertomania.pl, kupbilecik.pl

Materiały organizatora Wydawnictwo Agora, Wikipedia

Foto: Mateusz Stankiewicz

Poprzedni artykuł