Kosmetyki naturalne - Bydgoszcz Style

Kosmetyki naturalne

Jakich kosmetyków używać przy alergiach i wrażliwej skórze. Żyjemy w czasach, gdzie alergie skórne oraz wszelkie skórne problemy mają się lepiej niż sytuacja ekonomiczna na świecie.

Nastał czas, kiedy powrót do medycyny naturalnej i jak Kosmetyki naturalnenajzdrowszych kosmetyków jest nieunikniony. Jest wiele kosmetyków na rynku, które w większym lub mniejszym stopniu zabezpieczają zapotrzebowanie osób z wrażliwą skórą lub alergiami. Jednak nie wszyscy się zastanawiali czym jest kosmetyk naturalny, czy inaczej mówiąc kosmetyk ekologiczny. Taki kosmetyk, to produkt przede wszystkim nie testowany na zwierzętach, zawierający tylko naturalne składniki, a nie pochodne ropy naftowej, jaką jest chociażby zwykła wazelina. Warto poświęcić trochę czasu na czytanie etykiet i sprawdzenie, czy taki produkt spełnia wymogi ”ekologiczne”. Zarówno suplementy, kosmetyki, artykuły higieniczne, jak i środki czystości muszą mieć w składzie jedynie substancje organiczne, ekologiczne i nie testowane na zwierzętach. Nie może być w nich pochodnych ropy naftowej (np. olej mineralny, wazelina), syntetycznych barwników i konserwantów (np. parabeny), składników testowanych na zwierzętach i pochodzących z martwych zwierząt. Opakowania i artykuły higieniczne muszą podlegać recyclingowi. Nawet naturalne substancje mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego produkty bezpieczne dla alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry muszą być odpowiednio oznaczone.

Jeżeli zależy Ci na współtworzeniu świata, w którym respektuje się prawa zwierząt, dba o czystość powietrza, wody i każdego skrawka Ziemi. Świata, w którym ekologia i recycling są codziennością. A przede wszystkim świata przyjaznego i bezpiecznego dla nas, to najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z produktów ekologicznych z pewnych źródeł i w pełni ekologicznych.

Ekobabka/albercik.pl

Foto: fotolia.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł