Kobiety lubią i potrafią kierować - Bydgoszcz Style

Kobiety lubią i potrafią kierować

Porady dla przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy. Dobre rady dla kierowców. Z Jakubem Kubińskim ze Szkoły Jazdy Mistrzowie Kierownicy rozmawia Iwona Langner.
Kobiety lubią i potrafią kierować...
Baba za kierownicą – fatalne parkowanie, gasnący silnik na skrzyżowaniu, nieudolna jazda na wstecznym biegu. Pana zdaniem fakt, czy mit ?

- Zdecydowanie mit !

Jakimi kursantkami są panie ?

- Wymagającymi w dobrym tego słowa znaczeniu. Często dobrze wiedzą, dlaczego poświęcają swój czas i środki na kurs i jakie rezultaty chcą osiągnąć. Wewnętrzna motywacja i samoświadomość to klucz do sukcesu w nauce jazdy.

Czas zatem na „naukę jazdy”. Na co zwracać szczególnie uwagę wybierając solidną szkołę jazdy ? I dlaczego Mistrzowie Kierownicy są doskonałym wyborem jako szkoła jazdy dla kobiet ?

- Warto zwrócić uwagę na opinię wśród swoich znajomych, konfrontując je z informacjami znalezionymi w sieci. Rekomendacje i polecenia, to najlepsza reklama dla dobrej szkoły jazdy i są efektem dobrego podejścia do klienta i skutecznego szkolenia. Ich efektem jest nie tylko zdanie egzaminu za pierwszym razem, ale też umiejętność pewnej i samodzielnej jazdy w mieście.Kobiety lubią i potrafią kierować... Mistrzowie Kierownicy to bardzo dobry wybór dla kobiet, ponieważ skupiamy się na wielu często pomijanych detalach. Gwarantujemy dostęp do szerokiej kadry specjalistów, którzy są profesjonalistami stale podnoszącymi swoje kwalifikacje. Priorytetem jest dla nas komfort i wygoda kursantów, bo dzięki ich zaufaniu jesteśmy największą szkołą w regionie. Zapewniamy także wiele dodatkowych udogodnień, jak chociażby bezpłatne zajęcia z techniki opanowania stresu, nie tylko przed egzaminem.

Jeżdżę po mieście, ale nie odpowiada mi instruktor. Jakoś nie potrafię się odnaleźć za kierownicą, w ogóle nie czuję jazdy. Czy szkoła jazdy może wskazać innego instruktora ?

- W Mistrzach Kierownicy to kursant sam decyduje, z kim chce jeździć. Może też w dowolnym momencie zmienić instruktora. Część praktyczna to 30 godzin spędzonych w niedużej przestrzeni Nissana Micra. Idealnie jest, jeżeli kursant i instruktor dobrze się rozumieją, jest między nimi „chemia”. W takim wypadku postępy są dużo szybsze, większy jest także komfort dla obydwu stron.

Gdy nastąpi kolizja podczas nauki jazdy, kto jest pociągnięty do odpowiedzialności instruktor, czy kursant ?

- Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, jednakże główna odpowiedzialność spoczywa na instruktorze.

Po dobrym kursie czas na egzamin. Czy jest możliwość, aby instruktor szkoły jazdy mógł zapisać kursanta na egzamin ?

- Jest taka możliwość, kiedyś było to często praktykowane. Obecnie w WORD-ach praktycznie nie ma kolejek, nie ma więc konieczności korzystania z przywilejów instruktorów do zapisywania na egzamin poza kolejką. Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapisanie się na egzamin przez kursanta. Dokładnie w tym terminie, który najbardziej mu odpowiada.

Czy należy zaliczyć w szkole jazdy egzamin teoretyczny, wewnętrzny, aby móc przystąpić do państwowego egzaminu ?

- Oczywiście, egzamin wewnętrzny (teoretyczny i praktyczny) jest obowiązkową częścią szkolenia.

Parę przykładów z życia wziętych,już pełnoprawnego kierowcy. Jadę według przepisów. Za mną furą mknie facet. Wyraźnie śpieszy się mu. Trąbi na mnie z tyłu. Jak się najlepiej zachować, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i niekontrolowanej jazdy ?

- Najlepiej zachować się mądrze. Na pewno nie zajeżdżamy drogi i nie wykonujemy manewrów, które mogą dodatkowo zwiększyć ryzyko kolizji. Można pocieszyć się tylko tym, że żyjemy w czasach dużej świadomości kierujących i wszechobecnych kamer video. Kierowcy jeżdżą lepiej i mądrzej, co jest też zasługą poprawy systemu szkolenia.

Pech. Na pasie szybkiego ruch łapię „panę”. Jadę sama. Co w pierwszej kolejności należy zrobić ?

- Przede wszystkim zgodnie z przepisami zabezpieczamy miejsce, w którym zatrzymujemy samochód! W dalszej kolejności najwygodniej jest zadzwonić po assistance, jeżeli nasze ubezpieczenie obejmuje taką pomoc. W przeciwnym wypadku przyda się umiejętność zmiany koła, wyniesiona z kursu nauki jazdy.

Na zakończenie proszę o cenne wskazówki dla każdego początkującego adepta sztuki prowadzenia samochodu ?

- Przed rozpoczęciem kursu – nie bać się pytać i wymagać od swojej szkoły jazdy. Po uzyskaniu uprawnień przede wszystkim jeździć samochodem i cały czas się doszkalać. To w końcu inwestycja w nasze bezpieczeństwo.Kobiety lubią i potrafią kierować...

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o szkoleniach i zapisać się na najbliższy kurs prawa jazdy w Bydgoszczy, zadzwoń lub odwiedź biuro Mistrzów Kierownicy: Bydgoszcz, ul. Gdańska 10 (wejście od strony Galerii Drukarnia), tel. 52 345 78 63. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. www.mistrzowiekierownicy.pl

Opracowanie: Redakcja
Foto: Mistrzowie Kierownicy

Poprzedni artykuł
Następny artykuł