Kąpielowy strój marzeń - Bydgoszcz Style

Kąpielowy strój marzeń

Lato to czas opalania i pływania. Warto odpowiednio zaopatrzyć się w modny strój kąpielowy. O czym należy pamiętać szukając tego wymarzonego?
Bikini, które pięknie wygląda na modelce lub w katalogu niekoniecznie musi wyglądać także na nas. Nikt nie jest doskonały, jednak decydując się na wyjście na plażę chcemy wyglądać jak najkorzystniej. Wybrany przez nas strój kąpielowy musi być więc perfekcyjnie dobrany i dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

 

woman-692754_1280Po pierwsze: krój

Jednoczęściowy czy dwuczęściowy – oto jest pytanie. Panie, które marzą o pięknej opaleniźnie z pewnością nie mają wątpliwości. Stroje jednoczęściowe doskonale nadają się do pływania, ale nie ułatwiają zabiegów dotyczących opalenizny. Wybierając krój warto przestudiować dokładnie kształt swojej sylwetki, by na plaży prezentować się jak najlepiej. Ważny jest również rozmiar – plaża boleśnie weryfikuje wszelkie niedoskonałości, niedopuszczalne jest więc jakiekolwiek wbijanie się stroju w ciało lub odwrotnie – powstawanie zbyt luźnych fałd.

 

girl-692743_1280
Po drugie: wzór i kolor

Należy pamiętać, że ciemne kolory dają efekt wyszczuplający, a jasne dodają objętości. Podobnie jest ze wzorami – duże pogrubiają i sprawiają, że sylwetka wygląda ciężko. Drobne elementy wyszczuplają. Jeśli wybieramy strój w paski należy pamiętać, że pionowe i ukośne wysmuklają sylwetkę. Paski poziome najlepiej prezentują się jedynie na osobach wysokich, gdyż świetnie równoważą proporcje figury.

 

Po trzecie: materiał

Wybierając modny strój warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. W przypadku strojów kąpielowych są to zazwyczaj materiały sztuczne, które mogą niekiedy podrażniać skórę. Warto wybierać te jak najmniej szkodliwe.

Obecnie na rynku dostępne są stroje o wielu fasonach i kolorach. Dzięki temu, każda z pań wybierających się na wakacje może znaleźć coś dla siebie. Odpowiedni wybór pomoże nie tylko korzystnie wyglądać na plaży, ale również uzyskać piękną opaleniznę.

M.B./albercik.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł