Jak zmienić wnętrze – o mocy dodatków - Bydgoszcz Style

Jak zmienić wnętrze – o mocy dodatków

Jeśli wnętrza, w których przebywasz znudziły Ci się, oznacza, że przyszedł czas na zmiany. Nie musisz jednak mieć dużych funduszy i czasu na remont, by odmienić swój pokój.

Jak zmienić wnętrze – o mocy dodatków

Zacznij od ścian
W naszych domach ściany zazwyczaj pozostają puste i niezagospodarowane. Czasami, co najwyżej, pojawiają się na nich zdjęcia domowników, nie zawsze w gustownych ramkach i z zachowaniem umiaru w ich ilości. Okazuje się, że dekoracja ścian pozwala radykalnie zmienić aranżację w całym pokoju. Możliwości udekorowania ścian jest wiele. Możemy oczywiście zmienić ich kolor, ale da się to zrobić również nie bez malowania. Ściany możemy przyozdobić ozdobnymi półkami lub designerskim zegarem. Warto pokusić się o jakiś pasujący do wnętrza obraz. Niekoniecznie musi to być malarstwo, może to być rękodzieło – obrazy haftowane, płaskorzeźby czy dekoracje wykonane w innych technikach.
Przemień swoje łóżko
Duże znaczenie w wyglądzie naszej sypialni czy salonu ma to, jak wygląda kanapa czy łóżko. Zazwyczaj poświęcamy im mało uwagi. Po kilku latach użytkowania tracą swój blask, stają się niemodne. Jeśli nie chcemy kupować nowego mebla wystarczy, że wymienimy tapicerkę. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych, efektownie wyglądających tkanin, które wykorzystane do obicia kanapy zmienią wygląd całego pokoju. Równie dobrym rozwiązaniem jest zakupienie ładnej narzuty na łóżko. W tym przypadku możemy wybierać w nieograniczonej ilości różnego typu narzut. Okrycie dla kanapy powinno być przede wszystkim praktyczne – nie może się zsuwać, mechacić i powinno łatwo się prać. Jako narzuty możemy wykorzystać ładne koce, patchworki czy dekoracyjne materiały.
W poduszkach siła
Chyba najłatwiej, najszybciej i najtaniej wygląd naszego mieszkania zmieniamy poprzez dobranie ciekawych akcesoriów i ozdób. Doskonałym przykładem są poduszki. Tekstylia możemy wybrać w ulubionym przez nas stylu – eleganckim, folkowym, romantycznym, nowoczesnym etc. Ozdobą może być zarówno ich kolor, faktura, materiał czy wzór.
Odmień swoje okna
To, co wisi w naszych oknach ma spore znaczenie w kwestii ostatecznego wyglądu całego pokoju. Przede wszystkim warto zainwestować w ładne firanki oraz zasłonki, które w dobie rolet, stanowią jedynie element dekoracyjny. Podobnie jak w przypadku poduszek, możemy bawić się kolorami, wzorami i fakturami.

Ela K/albercik.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł