IRA. Ponownie w Bydgoszczy... - Bydgoszcz Style

IRA. Ponownie w Bydgoszczy…

IRA, triumfatorzy Festiwalu Opole 2010 obchodzą swoje 30-lecie! Po sukcesie styczniowego koncertu i ogromnym zainteresowaniu fanów muzycy zdecydowali się na drugi koncert w Bydgoszczy. 7 marca w Filharmonii Pomorskiej.

Artur Gadowski i jego ekipa przygotowali dla swoich fanów wyjątkowy program koncertowy oraz wiele niespodzianek na trasie IRA – 30 lat.

Największe przeboje takie jak m.in. „Nadzieja„, „Mój dom„, „Bierz mnie„, „Wiara„, „Parę chwil„, czy najnowszy „WybaczIRA zaprezentuje na jubileuszowym koncercie. IRA powstała w 1987 roku, a zadebiutowała w 1988 roku. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze zespołu przypadły na pierwszą połowę lat 90-tych.

IRA. Ponownie w Bydgoszczy...

IRA wróciła wydając w 2002 roku album „Tu i teraz„, a dwa lata później ukazała się płyta „Ogień„, która jest wyraźnym zwrotem w stronę mocnego, gitarowego brzmienia i powrotem do muzycznych korzeni zespołu. W tym czasie IRA zagrała ponad 80 koncertów – plenerowych i klubowych w całej Polsce. Rok 2009 to praca nad nową płytą, z której pierwszy singiel „Dobry Czas” wziął udział w preselekcjach do Eurowizji. Następnie zespół wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową pod szyldem „Ira Unplugged” prezentującą największe przeboje w wersji akustycznej. Przełom 2009/2010 przyniósł muzykom sukces płyty „9„, z której na antenach rozgłośni radiowych mogliśmy usłyszeć pięć singli z hitem „Nie daj mi odejść” włącznie.

W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową, serwując swoim fanom utwory w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas, niewykonywane na koncertach.

Po blisko czterech latach od wydania krążka „9”, w kwietniu 2013 roku na rynku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta „X”. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a drugi jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu. Nigdy dotąd muzycy nie nagrali swoich utworów w wersjach anglojęzycznych. Zespół postanowił nagrać w języku angielskim trzy piosenki.

Przedostatnie wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live dvd + cd” będące zapisem koncertu, który odbył się w październiku 2014 w klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów.

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 roku uzyskał status “Platynowego Singla”.

IRA

7.03.2018. godz. 19:30

Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

Bilety: kupbilecik.pl, ebilet.pl, bilety24, biletyna.pl, Filharmonia Pomorska, salony Empik.

Polecamy klip IRA „Wybacz”

Materiały organizatora: Agencja Brussa, ira.art.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł