Depilacja laserowa – by być piękną, na zawsze - Bydgoszcz Style

Depilacja laserowa – by być piękną, na zawsze

Macie dość codziennego golenia nóg maszynką? Marzycie o gładkich pachach, okolicach bikini raz na zawsze? Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To właśnie laser staje się coraz bardziej popularną i dostępną metodą usuwania niechcianego owłosienia. O nowoczesnych zabiegach depilacji laserowej rozmawiamy z ekspertem – mgr Katarzyną Keller, specjalistką zabiegów laserowych w gabinecie B4E, który mieści się w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 44/2 (vis a vis Focus Mall)

Depilacja laserowa – by być piękną, na zawsze

- Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
- Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym usunięciu owłosienia za pomocą lasera diodowego. Sam proces polega na  zamianie energii lasera w ciepło, które uszkadza macierz  wlosa. Dzięki temu jest to  najskuteczniejsza metoda w walce ze zbędnym owłosieniem. Przeznaczona jest zarówno dla osób chcących pozbyć się włosów ze względów kosmetycznych, jak i dla osób z problemami takimi jak: zaburzenia hormonalne, zapalenie mieszków włosowych, hirsutyzm, gdzie bardzo często pojawiają się włosy w miejscach niestandardowych, np. twarz, brodawki, brzuch, plecy.

- Czy taki zabieg jest bezpieczny?
- Tak, zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Laser diodowy Lightsheer,  którym wykonujemy depilacje  posiada  najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. System ten działa selektywnie  na strukturę włosa nie przenikając w głąb organizmu. Warto  jednak pamiętać, że wybierając gabinet należy zwrócić uwagę na kompetencje obsługi.  Ważne jest, aby zabieg wykonywany był, przez wyspecjalizowany i przeszkolony personel, z dużym doświadczeniem.

- Czy depilacja laserowa jest skuteczna na zawsze i czy jest konieczne powtarzanie zabiegów dla lepszego efektu?
- Depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym. Włos, który zostanie zniszczony przez światło lasera staje się włosem martwym, co jest jednoznaczne z tym, że nigdy nie odrośnie.
U każdego człowieka włosy rosną w trzech różnych fazach.  Naświetlić promieniem lasera i przez to zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu. Stąd też do uzyskania efektu pełnej depilacji potrzebna jest seria zabiegów (minimum trzy).

- Czy zabiegi depilacji są bolesne?
- Jest to bardzo trudne pytanie, na które jednoznacznie nie da się odpowiedzieć. Poziom odczuwalności  bólu zależy od wykonywanej okolicy, oraz od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Okolice najbardziej narażone na dyskomfort znieczulamy, aby zabieg był wykonany przy możliwie najmniej odczuwalnym bólu.

 – Jak przygotować się do takiego zabiegu? Czy prowadzone są konsultacje dermatologiczne?
- Pierwszy zabieg poprzedzony jest rozmową kwalifikacyjną. Osoby, które do tej pory  stosowały zabiegi depilacji mechanicznej (depilator, wosk, pęseta), muszą odczekać minimum trzy tygodnie na odrost włosa. Skóra w miejscu zabiegowym nie może być opalona ( minimum 4 tygodnie przed zabiegiem).  Jeżeli zabieg mógłby ponosić za sobą podwyższone  ryzyko powikłań, wówczas przeprowadzane są konsultacje dermatologiczne. Jednakże wiedza jaką posiadamy praktycznie bezbłędnie pozwala nam na weryfikacje wszelkich przypadków.

- Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia?
- Głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża, skóra opalona (w miejscu zabiegowym), choroby skóry (łuszczyca, bielactwo), przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (antybiotyki, nagietek, dziurawiec).

-  Czy zabieg depilacji laserowej jest nadzorowany tak, aby był bezpieczny i skuteczny.
- Zabiegi te są bezpieczne i jak najbardziej skuteczne.  Jeżeli zachodzi taka potrzeba, zabieg jest konsultowany przez lekarza specjalistę dla zminimalizowania ryzyka jakichkolwiek powikłań. Nadzorowanie przy samym zabiegu nie jest praktykowane,  ponieważ z góry wyklucza się przypadki, które mogłyby być zbyt ryzykowne dla zdrowia pacjenta.  Poza tym nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam indywidualnie oraz z dużą ostrożnością traktować każdego klienta.

- Czym kierować się przy wyborze gabinetu depilacji laserowej?
- Kluczową rolę na pewno odgrywa doświadczenie. Nie możemy też zapominać o sprzęcie na jakim dany gabinet pracuje. Na rynku jest dużo dostępnych laserów,  które gwarantują wysoką efektywność. W praktyce jednak niewiele z nich jest tak naprawdę skutecznych.

Nasz gabinet specjalizuje się w depilacji laserowej od blisko dziesięciu lat i mieliśmy zaszczyt obsługiwać setki zadowolonych klientów. Zapraszamy na bezpłatne spotkania konsultacyjne, dzięki którym pomożemy Państwu w podjęciu decyzji i rozwiązaniu problemu. Zapraszamy też na naszą stronę internetową: www.laserowadepilacja.eu

Opracowanie: redakcja
Foto: B4E

Poprzedni artykuł
Następny artykuł