Betlejem w Polsce - Bydgoszcz Style

Betlejem w Polsce

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bożonarodzeniowa trasa koncertowa, jakiej jeszcze nie było zawita do naszego miasta 15 stycznia.

Bydgoszcz jest jednym z 12 miast na trasie „Betlejem w Polsce”. Artyści zaśpiewają ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach podczas każdego z koncertów. Na scenie 360 stopni pojawią się wielkie gwiazdy polskiej estrady. W Bydgoszczy wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć chór, czyli łącznie około 100 tysięcy widzów, którzy podczas koncertów oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Będzie ono rozbrzmiewać bożonarodzeniową radością przez niemal dwie godziny – tyle, ile trwa koncert. Będzie on podzielony na cztery części:

1. Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata – część koncertowa.
2. Życzenia oraz łamanie się opłatkiem.
3. Wspólne śpiewanie kolęd.
4. Finał koncertu uwielbienie.
plakat_1

Podczas trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” poczujecie wielką wspólnotę wiary i klimat międzyludzkiej bliskości. Zbuduje go nie tylko muzyka na najwyższym światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Umocni je także czas dedykowany innym – bliższym i dalszym – uczestnikom koncertu. Każdy, kto przyjdzie na koncert, przy wejściu otrzyma program wraz z opłatkiem. Połamiemy się nim, składając sobie życzenia. W trakcie koncertu usłyszymy życzenia od świeckich i duchownych włodarzy miasta.
Wcześniejsze koncerty przez dwa lata odbywały się w katowickim Spodku. Na każdym z nich ponad 17 tysięcy widzów z całego kraju spotkało się, aby wspólnie kolędować, by wspólnie świętować, a nawet… fetować Boże Narodzenie. Ci, którzy nie mogli dołączyć fizycznie, słuchali najlepszych koncertowych wykonań bożenarodzeniowych pieśni na YouTube. Aż w końcu jedna z nich – kolęda „Mario, czy już wiesz”, bez żadnej dodatkowej promocji uzyskała ponad 1,5 miliona odsłon!Dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na dożywianie osób potrzebujących.
„Betlejem w Polsce” 15 stycznia, Bydgoszcz – hala Łuczniczki, godz. 18:00.
Bilety w cenach 40 zł / 60 zł / 80 zł dostępne na: bilety24.pl oraz w Fundacji Wiatrak w Fordonie i bydgoskich parafiach.

Więcej informacji:

baner_1

Polecamy teledysk promujący „Betlejem w Polsce”

Paula Jabłońska
Materiały organizatora

Poprzedni artykuł
Następny artykuł