Bednarek w Estradzie - Bydgoszcz Style

Bednarek w Estradzie

Kamil Bednarek najpopularniejszy aktualnie wokalista reggae i dancehall, autor tekstów i piosenek wystąpi ze swoim zespołem w Bydgoszczy.

Bednarek w Estradzie

Kamil Bednarek w latach 2008–2012 był wokalistą grupy Star Guard Muffin. W 2010 roku artysta wystąpił w trzeciej edycji programu „Mam Talent”. Zajął drugie miejsce, a ten program stał się dla młodego muzyka przepustką do kariery. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj” z 2010 roku stał się bestsellerem.

Od 2012 roku Kamil Bednarek kontynuuje działalność z zespołem nazwanym po prostu Bednarek. W tym samym roku Kamil wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy”, na antenie TVP 2, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców. Przez cały czas zespół dużo koncertuje po całej Polsce. Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012 płyty zatytułowanej „Jestem”. Była to pierwsza w dyskografii artysty pozycja, wydana pod szyldem Bednarek i to od razu diamentowa. Nowy album został bardzo ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Utwory takie jak „Jestem sobą…”, „Think About Tomorrow”, nastrojowa „Cisza” czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” stanowią do dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

Bednarek przez cały czas regularnie koncertuje, m.in. na festiwalu w Jarocinie, Odjazdach, na Przystanku Woodstock 2013-14, czy kilkakrotnie zahaczając o Top Trendy i Festiwal w Opolu. W 2013 roku formacja po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie, Machesterze czy Leeds. Pod koniec roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. Muzycy po raz pierwszy udali się na tournee po Stanach Zjednoczonych, grając koncerty w Nowym Jorku, Chicago oraz w Miami na Florydzie.

Z kolei w maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego dvd z Przystanku Woodstock 2013. W sierpniu 2014 roku kapela została laureatem Złotego Bączka, w efekcie czego zagrała kolejny koncert na Przystanku, a dvd z tego koncertu ukazało się kilka miesięcy później. W czerwcu 2015 fani otrzymali drugą studyjną płytę, pod szyldem Bednarek, zatytułowaną „Oddycham”, w klimatach reggae i roots regggae, którego część materiału została zarejestrowana na Jamajce. Na albumie gościnnie wystapiło kilku znamienitych muzyków krajowych oraz z Jamajki. Poznaliśmy kolejne hity, m.in. „Sailing”, „Real Ting”, „Chwile jak te”.

Występy formacji Bednarek na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane z sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam frontman, Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

Bednarek
16.04. Start: 19:00.
Bydgoszcz, Estrada StageBar, ul. Dworcowa 51 (wejście od strony bulwaru nad Brdą)
Bilety: 35 / 40 zł.

Więcej info:

Bednarek w Estradzie

Paula Jabłońska
Materiały: Estrada

Poprzedni artykuł
Następny artykuł