10 twardzieli amerykańskiego kina i ich wzrost - Bydgoszcz Style

10 twardzieli amerykańskiego kina i ich wzrost

Zastanawialiście się kiedyś, jacy wysocy są „najwięksi” twardziele amerykańskiego kina tacy, jak Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Lee czy Chuck Norris? Każdy z nich popisywał się niezwykłą muskulaturą, kratką na brzuchu niczym z filmu „300” oraz opanowanymi sztukami walki, czy obsługą karabinów maszynowych.

Sprawdzimy 10 twardzieli amerykańskiej myśli filmowej.

10 twardzieli amerykańskiego kina

Na miejscu 10 znalazł się Danny Trejo znany m.in z takich filmów akcji jak Maczeta, Desperado. Mierzy on zaledwie 168 cm! Swoją aparycją budzi grozę i strach. Mimo wszystko znajdziemy go również w wielu produkcjach dla dzieci i filmach komediowych.
9 miejsce w rankingu zajmuje Bruce Lee – legenda kina akcji znany z takich filmów, jak np. Wejście Smoka , Wściekłe Pięści. Bruce Lee miał 171 cm wzrostu.
Tom Cruise plasuje się na 8 pozycji – aczkolwiek prawdziwym twardzielem nie do końca można go nazwać. Mimo wszystko grał ciekawe role w takich filmach jak Ostatni Samuraj, Mission Impossible, czy prezentował innego rodzaju twardziela w filmie Jaja w Tropikach. Aktor ten mierzy dokładnie 1,72 m.
7 w zestawieniu to Strażnik Teksasu, czyli Chuck Norris. Król internetowych żartów, to twardziel o wzroście 1,74 m.
6 Rambo i Rocky byli tego samego wzrostu – mierzyli 175 cm wzrostu.
10 twardzieli amerykańskiego kina
Grani byli przez Sylvestra Stallone, którego kariera rozpoczynała się od twardziela o pseudonimie Włoski Ogier w filmach dla dorosłych.
Bruce Willis plasuje się na 5 pozycji. Przy wzroście 182 cm, stał się nieprzeciętnym policjantem w 5 częściach Szklanej Pułapki.
Facet w Czerni czyli Will Smith to 4 miejsce – 1,86 m.
3 Arnold Schwarzenegger – 187 cm wzrostu. Likwidator, Egzekutor, Conan Barbarzyńca, Predator, Terminator,  to przydomki jednego z największych twardzieli amerykańskiego kina. Mimo to zaliczył także kilka występów w filmach komediowych i produkcjach dla młodszych widzów, m.in. Bliźniacy czy Junior.
Clint Eastwood uplasował   się   na   2   miejscu.10 twardzieli amerykańskiego kina Legenda westernów, znany z takich filmów, jak Brudny Harry, Dobry Zły Brzydki, Bez przebaczenia, czy z nowszych filmów Gran Torino, którego był reżyserem.  Aktor ten mierzy 192 cm.
TOP 10 wszystkich twardzieli, to niszczący wszystko i pokonujący niezliczone ilości bandziorów Steven Seagal. Ten wyjątkowy twardziel mierzy 193 cm.
Wspomnieć można by o wielu innych twardzielach  filmów akcji: Dolph Lundgren, Jean Claude Van Damme, Brad Pitt, czy też nasz Bogusław Linda. Wydaje się jednak, że powyższa dziesiątka najbardziej zapada w pamięć wszystkich filmowcom.

Magda Kobiela/albercik.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł